Избор на редактора:
Народна медия SpoDeli / Спорт

Лудогорец отново на висота в Европа! Орлите измъкнаха точка на негостоприемен стадион! (ВИДЕО)

Пореден силен мач изигра Лудогорец в Шампионската Лига. Българския шампион пропусна да си тръгне с трите точки от гостуването на Базел и завърши 1:1. Лудогорец може да съжелява, че не успя да вземе победата, тъй като водеше в резултата до самия край на срещата.

Българите изиграха тактически силно първо полувреме, като в неговия край нанесоха своя удар. Лудогорец сътвори силна контраатака, в която Марселиньо изведе Джонатан Кафу на добра позиция. Последния залъга защитник на Базел и сам срещу вратаря не сбърка - 1:1.

През втората част българския шампион се прибра в своята половина и предимно се бранеше. Защитата на Лудогорец действа много сполучливо до 80-тата минута. Тогава Владо Стоянов изби лошо една топка, която попадна право на краката на Стефан, който на празна врата оформи крайния резултат - 1:1.

В другия мач в групата ПСЖ и Арсенал също завършиха наравно - 1:1 и така четирите отбора са с по 1 точка. Лудогорец може да е доволен от равния в Базел, тъй като при двете си гостувания досега на Сейнт Якоб Парк бе губил категорично.