Новини Политика Геополитика Гласът на народа Зов за помощ Видео История Любопитно Технологии Лайфстайл Здраве Клюки Спорт Дискусии Туризъм Култура Забавно Музика Наука Икономика Снимки Конспирации Бизнес Други
Избор на редактора:
Народна медия SpoDeli.eu / Спорт

Лудогорец се изложи срещу Истанбул ББ, ще трепери срещу Хофенхайм

Лудогорец не се класира предсрочно за 1/16-финалите в Лига Европа. Българският шампион загуби на своя стадион "Лудогорец Арена" с 1:2 от Истанбул Башакшехир от група C на надпреварата, с което инкасира и първото си поражение като домакин в европейските турнири от две години насам.

В 12-та минута след центриране в наказателното поле на „орлите“ Мевлют Ердинч стреля отблизо с глава, но Ренан дон Сантос спаси.

Седем минути по-късно Козмин Моци изпрати топката във вратата на Истанбул, но попадението бе отменено заради засада на румънеца. Керим Фрай намери Вишчъ, който прониза мрежата на Ренан.

Фрай навлезе в наказателното поле на "орлите" и с десен крак отправи удар към вратата на домакините. При изстрела топката рикошира в тялото на Пластун, а впоследствие влезе във вратата на разградчани.

В 43-та минута Анисе отправи далечен изстрел, но Мерт Гюнюк изби топката.

В началото на второто полувреме Вандерсон направи двойно подаване с Кешеру отляво, но бразилецът не вкара гол пред празната врата на гостите.

В 65-та минута Мисиджан центрира в наказателното поле на Истанбул, където Марселиньо засече топката с глава, за да реализира за 1:2.

В 73-та минута Пластун отправи изстрел към вратата на Гюнюк, но вратарят на турския отбор изби топката в ъглов удар.

Само минута по-късно след разбъркване в наказателното поле на гостите Вандерсон отправи изстрел, но Гюнюк изби в корнер.

В 78-та минута играчите на Абдула Авджъ застрашиха за първи път вратата на българския шампион. При първата си по-опасна атака през втората част Мосоро на два пъти стреля към вратата на Ренан, но бразилският вратар запази вратата си суха. До края на срещата Лудогорец направи всичко по силите си, за да стигне до равенството, но играчите на Димитър Димитров не го сториха. Разградчани претърпяха първа загуба като домакин, както и такава в кампанията, което коства лидерската позиция на „орлите“.

В другия двубой от група C Спортинг Брага победи Хофенхайм с 3:1 и си осигури място в елиминационната фаза на турнира. Брага е лидер в класирането с актив от 10 точки, а Лудогорец се смъкна до второто място с 8 пункта. С днешната си победа Истанбул Башакшехир се върна в играта и има 5 точки на своя сметка.

В последните срещи ще стане ясно името на втория отбор, който ще си осигури участие в следващата фаза на надпреварата. За да се класира в елиминационната фаза, Лудогорец трябва да вземе поне точка от гостуването си на Хофенхайм, който след загубата от Брага отпада директно от турнира.

Източник: kanal3.bg