Новини Общество Политика Криминални Любопитно Здраве Свят Геополитика Гласът на народа Зов за помощ Спорт Дискусии Клюки Лайфстайл Технологии Икономика Наука Култура Конспирации История Забавно Видео Туризъм Други
Избор на редактора:
Народна медия SpoDeli.eu / Спорт

Лудогорец взе точка от детската градина на Хофенхайм!

Лудогорец се класира на 1/16-финалите в турнира Лига Европа! Шампионът на България измъкна точката при гостуването на Хофенхайм - 1:1, което се оказа достатъчно за достигането до евромачове и след Нова година.

Ценното попадение за тима на Димитър Димитров - Херо отбеляза Вандерсон. Бразилецът се разписа за 1:1 в 62-ата минута, след като в 25-ата Филип Охс беше дал преднина на германския тим.

В последните десетина минути "орлите" трябваше да се справят с човек по-малко, тъй като Клаудиу Кешерю беше изгонен с директен червен картон. Херо обаче умело подсили отбраната си с включването на Георги Терзиев и Лукас Саша за сметка на Вандерсон и Марселиньо, което не позволи на играчите на Хофенхайм да стигнат до победата. Тя дори можеше да отиде на сметката на Лудогорец, но Мисиджан пропусна отличен шанс в 94-ата минута. В крайното класиране в Група "C" шампионът на България завърши втори с 9 точки, с една пред Истанбул Башакшехир (8), който по същото време победи с 2:1 победителя в групата Брага (10 точки).