Новини Политика Геополитика Гласът на народа Зов за помощ Видео История Бизнес Технологии Лайфстайл Здраве Клюки Спорт Дискусии Туризъм Култура Забавно Музика Наука Икономика Снимки Конспирации Изкуство Други
Избор на редактора:
Народна медия SpoDeli.eu / Спорт

Португалия ликува с европейската титла след голяма драма в Париж!

Португалия грабна европейската титла след успех с 1:0 над Франция на "Стад дьо Франс". Резервата Едер донесе успеха на мореплавателите с гол в 109-тата минута на двубоя във френската столица.

Кристиано Роналдо успя да си отмъсти след като драматично преди 12 години загуби финала в Лисабон от Гърция. Мача за звездатата на Реал Мадрид обаче бе просто кошмарен. Роналдо получи контузия още в 7-та минута след много грубо влизане на Дмитри Пайе. Въпреки това 7-цата на Португалия се опита да стисне зъби и изкара на терена накуцвайки до 24-тата минута, когато бе заменен от Рикардо Куарешма. След това Кристиано влезе в ролятата на помощник треньор на Фернандо Сантош, като не успяваше да скрие емоциите си края тъчлинията.

Франция бе по-активният отбор от дватата отбора в редовното време, като в 92-тата минути Андре Пиер Жиняк уцели гредата. В продълженията на мача обаче  Португалия взе контрола над срещата и на свой ред тресна гредатата чрез Рафаел Гереро в 109-тата минута. Само 60 секунди след това Едер с удар извън наказателното поле донесе триумфа на своята родина.

Така Португалия за първи път в своята история триумфира с европейската титла. Кристиано Роналдо и Пепе пък добавят ценното отличие към Шампионската Лига, която спечелиха преди около месец с Реал Мадрид.