Избор на редактора:
Народна медия SpoDeli / Спорт

Реал разби Ювентус в Торино, Роналдо с гол за рекорд и невероятен шедьовър

Още в 3-ата минута гостите поведоха, след като Иско центрира отляво, а Кристиано Роналдо стана първият футболист, който се разписва в 10 поредни мача от турнира. Три минути след това Пауло Дибала се озова на добра позиция, но ударът му бе блокиран от Серхио Рамос. В 11-ата минута Реал бе близо до втори гол, но след центриране на Тони Кроос и удар с глава на Рафаел Варан топката мина покрай вратата на Буфон.

В 64-ата минута Даниел Карвахал центрира отдясно и Роналдо вкара един от най-красивите голове в историята. Португалецът се разписа със задна ножица и накара цяла футболна Европа да ахне, а Зинедин Зидан онемя и се хвана за главата. Две минути след това Дибала извърши грубо нарушение срещу Карвахал и получи втори жълт картон, оставяйки домакините да доиграят мача в намален състав.

Реваншът на "Сантяго Бернабеу" е след седмица на 11 април от 21:45 часа българско време.